Gister werd bekend dat het Australische schip de Ocean Shield een signaal opgepikt had en dit verder ging onderzoeken. Verder werd weinig bekend gemaakt. Nu is er nieuws van een persconferentie
Signaal
Australië zegt dat het signaal zo’n 2 uur gehoord is en daarna wegviel. Daarop is het schip omgekeerd en teruggevaren. Op de terugroute is er 13 minuten weer een signaal gehoord. Het bestond uit twee verschillende signalen. Een blackbox uit een vliegtuig bestaat uit twee onderdelen: een flight data recorder en een cockpit voice recorder. Beide apparaten zenden een ping uit. De Ocean Shield heeft de Amerikaanse Towed Pinger Locator bij zich. Dit is het meest geavanceerde apparaat om blackboxen op te sporen.
Truly this is a most promising lead
Vervolg
De Ocean Shield blijft doorzoeken naar de signalen om het gebied te verkleinen. In een cirkel van 1800 meter blijft het schip nu varen. Een rondje duurt ongeveer 8 uur, omdat er alleen langzaam kan worden gevaren als men een ping wil oppikken. Als het gelukt is om het zoekgebied te verkleinen zal er een onbemande onderzeeër worden ingezet. Deze Bluefin 21 is al aan boord van de Ocean Shield en zal verder zoeken. Het water is ongeveer 4,5 km diep, dit kan de Bluefin net aan. De Bluefin heeft een sonar en onderwatercamera aan boord.
Chinees schip
Gister werd ook bekend dat het Chinese schip de Haixun 01 op vrijdag en zaterdag ook signalen had opgepikt. De Haixun vaart circa 550km ten zuiden van de Ocean Shield. Tot vandaag waren deze signalen het meest veelbelovend. Er zijn dan ook meerdere vliegtuigen en schepen die kant op om te helpen zoeken. Onder andere de Britse HMS Echo, die met een multi-beam sonar objecten op de bodem kan zien liggen.
“We are right on the edge of capability and we might be limited on capability if the aircraft ended up in deeper water. In very deep oceanic water, nothing happens fast,” zegt het hoofd van de zoekactie, Angus Houston.
Meer Nieuws
Al ons nieuws over de verdwenen 777 vind je hier.
Dit is wat de multibeam sonar van de HMS Echo kan zien op de zeebodem:
— VADM Kamarul (@mykamarul) April 6, 2014