Close Menu
  • Home
  • Recent
  • NL Nieuws
  • Achtergrond
  • Editors’ Choice
  • Rubrieken
    • Analyse
    • Boeken
    • Column
    • Foto-artikel
    • Historische Luchtvaart
    • Interview
    • Longread
    • Militair
    • Opinie
    • Podcast
    • Travel
  • Webshop
  • Werken in de Luchtvaart
Facebook X (Twitter) Instagram LinkedIn YouTube WhatsApp
  • Over Up in the Sky
  • Vacature plaatsen
  • Adverteren
  • Redactie
  • Tip de redactie
  • Contact
Facebook Instagram Threads X (Twitter) LinkedIn YouTube WhatsApp
Up in the SkyUp in the Sky
  • Home
  • Recent
  • NL Nieuws

    Europese airline zet nieuwe 737 MAX symbolisch in naar Schiphol

    12/08/2026

    KLM komt niet meer voor de bakker: ‘Hielden er rekening mee’

    12/08/2026

    Bijzondere bagage dwingt KLM tot improvisatie op Schiphol

    11/08/2026

    Embraer stijgt opnieuw naar grotere hoogten

    11/08/2026

    KLM vliegt al drie dagen niet naar Europese bestemming

    11/08/2026
  • Achtergrond

    Van turbulentie tot vrijheid: KLM-steward Michael de Vos over zijn vak

    08/08/2026

    Aspire’s David Collyer revolutioneert lounges op Schiphol

    04/08/2026

    Marjan Rintel en de Fransen: moet KLM géén Airbussen kopen?

    01/08/2026

    Oud-KLM-captain: ‘Laat mij maar vliegen’

    01/08/2026

    Hoe een Nederlander de laatste F-4 Phantoms van Europa voor de lens krijgt

    26/07/2026
  • Editors’ choice

    Russische piloten krijgen nog meer beperkingen opgelegd

    11/08/2026

    Boeing ziet kansen voor nieuwe gevechtsdrone in Duitsland

    10/08/2026

    KLM lanceert nieuw concept op Europese vluchten

    10/08/2026

    Boeing 737 keert terug met beschadigde motor (Squawk 7700)

    10/08/2026

    Fabrikant van oorlogsdrones begint eigen cargomaatschappij

    10/08/2026
  • Rubrieken
    • Analyse
    • Boeken
    • Column
    • Foto-artikel
    • Historische Luchtvaart
    • Interview
    • Militair
    • Longread
    • Opinie
    • Podcast
    • Travel
  • Webshop
  • Werken in de Luchtvaart
Up in the SkyUp in the Sky
Home»Onderwerpen»Veiligheid»Incidenten»Onderzoeksraad neemt leiding onderzoek MH17
Incidenten

Onderzoeksraad neemt leiding onderzoek MH17

Door Redactie23 juli 2014, 12:01 • Update 26 juli 2020, 22:38Leestijd: 4 minuten
Facebook WhatsApp Twitter LinkedIn Email
Delen
Facebook WhatsApp Twitter LinkedIn Email

De Onderzoeksraad voor Veiligheid heeft sinds gisteravond formeel de leiding over het onderzoek naar de vliegtuigcrash overgenomen van Oekraïne. De twee recorders (‘zwarte dozen’) uit het vliegtuig zijn inmiddels aangekomen in het Verenigd Koninkrijk en worden momenteel door een internationaal team van specialisten uitgelezen en geanalyseerd. In Oekraïne is het onderzoek in volle gang. Hoewel de onderzoekers nog geen veilige toegang tot de crashsite hebben, wordt zowel in Kiev als in Nederland gewerkt aan het verzamelen en het analyseren van gegevens uit diverse bronnen.

Eerste prioriteiten in het onderzoek zijn het verzamelen van gegevens van de rampplek, de analyse van de zwarte dozen en de coördinatie van het internationale team. Uiteindelijk doel van het onderzoek naar de vliegtuigcrash is om nabestaanden en de internationale gemeenschap een zo compleet mogelijk beeld te geven over de oorzaak en het verloop van de crash.

Dat de Onderzoeksraad voor Veiligheid de leiding over het onderzoek heeft overgenomen, geeft het internationale onderzoeksteam meer ruimte om zijn werk onbelemmerd te doen. Ook heeft de Onderzoeksraad voor Veiligheid de coördinatie over alle deelnemende onderzoekers en onderzoeksteams uit de betrokken landen (Oekraïne, Maleisië, Australië, Frankrijk, Duitsland, Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Rusland) en de International Civil Aviation Organisation (ICAO). Momenteel bestaat het internationale team uit 24 onderzoekers. Vanuit de Onderzoeksraad zijn vier onderzoekers in Oekraïne aanwezig.

Zwarte dozen
Dinsdag aan het eind van de dag zijn de twee recorders vanuit Charkov, in Kiev aan de Onderzoeksraad van Veiligheid overhandigd. Vervolgens zijn ze per vliegtuig naar het Verenigd Koninkrijk gebracht. Een internationaal team van specialisten is daar aanwezig om de zwarte dozen uit te lezen en de informatie uit de recorders te analyseren. Daarbij wordt ook bekeken of de zwarte dozen mogelijk gemanipuleerd zijn. Naar verwachting zullen de zwarte dozen informatie opleveren die relevant is voor het onderzoek. Het analyseren van de informatie uit de zwarte dozen kan een aantal weken in beslag nemen.

Lees ook:  Veiligheidsrisico ontdekt bij Boeing 747’s

Onderzoek ter plaatse
Tot op heden is het voor de onderzoekers niet mogelijk om veilig de rampplek te bezoeken voor het doen van onderzoek. Om dit goed te kunnen onderzoeken, is het noodzakelijk om voor langere tijd vrijelijk over de gehele onderzoekslocatie te kunnen bewegen en materiaal en sporen van dichtbij te kunnen onderzoeken en waar nodig veilig te stellen. Op dit moment is er geen garantie om de veiligheid van de onderzoekers te waarborgen. De Onderzoeksraad en andere betrokken partijen blijven zich continu inspannen om de onderzoekslocatie toegankelijk te krijgen, met andere partijen de beveiliging te organiseren om er zo voor te zorgen dat de onderzoekers hun werk goed en veilig kunnen doen. Ondanks het feit dat onderzoeksmateriaal en sporen beschadigd zijn geraakt of zijn verdwenen, verwacht de Onderzoeksraad voldoende relevante informatie te kunnen verzamelen vanaf de rampplek.

De afgelopen dagen hebben onderzoekers in de Oekraïense hoofdstad Kiev en in Nederland gewerkt aan het onderzoek aan de hand van beschikbaar film- en fotomateriaal en verdere beschikbare informatiebronnen.

Resultaten onderzoek
Alle informatie die verzameld wordt in het kader van dit internationale onderzoek, komt bij de Onderzoeksraad voor Veiligheid terecht. De Onderzoeksraad analyseert deze gegevens en zal op basis daarvan een rapport schrijven en mogelijk aanbevelingen formuleren. Andere betrokken onderzoekers of onderzoeksraden ondersteunen dat proces en voorzien het conceptrapport over het onderzoek en de conclusies van commentaar. Uiteindelijk beslist de Onderzoeksraad voor Veiligheid wat en wanneer er gepubliceerd wordt. Indien uit het onderzoek feiten naar voren komen die wijzen op strafrechtelijke of terroristische zaken, wordt de informatie volgens de bestaande regels overgedragen aan de betreffende autoriteiten. Het onderzoek van de Onderzoeksraad richt zich op het achterhalen van feiten en niet op het aanwijzen van schuldigen.

Lees ook:  Nieuwe AWACS-vliegtuigen waarschijnlijk Europees

Naast het internationaal gecoördineerde onderzoek naar de oorzaak van de crash doet de onderzoeksraad ook zelf nog twee onderzoeken; een onderzoek naar de besluitvorming over vluchtroutes en een onderzoek naar de beschikbaarheid van passagierslijsten. Deze onderzoeksrapporten worden naar verwachting eerder gepubliceerd.

Eerste prioriteiten zijn toegang tot de rampplek, analyse van de zwarte dozen en coördinatie van het internationale team #Onderzoeksraad

— Onderzoeksraad (@Onderzoeksraad) July 23, 2014

Ondanks dat onderzoeksmateriaal en sporen zijn beschadigd/verdwenen, verwacht #Onderzoeksraad voldoende relevante info te vinden op rampplek

— Onderzoeksraad (@Onderzoeksraad) July 23, 2014

Naast het internationaal gecoördineerde onderzoek naar oorzaak van crash doet #Onderzoeksraad zelf nog 2 onderzoeken http://t.co/PzgfT6K0RD

— Onderzoeksraad (@Onderzoeksraad) July 23, 2014

Meer Nieuws
Al ons nieuws over de gecrashte 777 vind je hier.


Nieuw: volg Up in the Sky nu ook via Whatsapp!✈️



Boeing Boeing 777 KL4301 Malaysia MH17
Delen: Facebook WhatsApp Twitter LinkedIn Email Copy Link
Redactie
  • Website
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • LinkedIn

Frequent flyer, luchtvaartprofessional en liefhebber; alles wat je weten wil, je vindt het op Up in the Sky - Alles over luchtvaart.

Gerelateerde Artikelen

Chinese C919 voor het eerst te zien in het buitenland

13/08/2026Leon Holtkuile

Europese airline zet nieuwe 737 MAX symbolisch in naar Schiphol

12/08/2026Niek de Weert

KLM komt niet meer voor de bakker: ‘Hielden er rekening mee’

12/08/2026Leon Holtkuile
Recent

Chinese C919 voor het eerst te zien in het buitenland

13/08/2026

Europese airline zet nieuwe 737 MAX symbolisch in naar Schiphol

12/08/2026

Saab wil productie van Gripen-straaljager verdubbelen

12/08/2026
Populair

Boeing 737 meldt ‘PAN PAN’ en landt met hoge snelheid in Brussel

09/08/2026

KLM vliegt al drie dagen niet naar Europese bestemming

11/08/2026

Europa heeft na jaren nieuwe drukste luchthaven

12/08/2026

Bedankt

Je ontvangt vanaf nu de nieuwsbrief!

.
Up in the Sky
Facebook Instagram Threads X (Twitter) LinkedIn YouTube WhatsApp RSS
  • Over Up in the Sky
  • Adverteren
  • Algemene voorwaarden
  • Disclaimer
  • Privacy
  • Manage Consent
  • Contact
© 2026 Blue Pixl Media B.V. (75334313) | Ridderhof 98, 5341 HS Oss | Alle rechten voorbehouden.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.