
Het staartstuk is gevonden doordat een ping rlocator een ping van de zwarte doos opving, zo meldt de Wall Street Journal. Schepen hebben daarna geen teken meer opgevangen van de zwarte dozen van de A320 van AirAsia Indonesia. De flight data recorder en cockpit voice recorder zitten in het achterste deel van het vliegtuig, vlakbij de achterste deur. Dit deel van het vliegtuig is gister gevonden, maar nog niks van de recorders. Het hoofd van de zoektocht zeg dat het mogelijk is dat ze omdat het vliegtuig in stukken gebroken is niet meer in de wrakstukken liggen. De verwachting is wel dat ze in de buurt liggen.
Onderwater video
Man en macht
Er wordt met man en macht naar gezocht. Duikers gaan naar beneden en maken foto’s, in hoeverre dit mogelijk is met de slechte zichtbaarheid. Duikers hebben nog niet in de gevonden wrakstukken kunnen zoeken. Zodra er oranje wordt gezien komt men in actie. Dit is nog niet gebeurd. De zwarte dozen zijn in werkelijkheid oranje. Acht schepen zijn bezig met de zwarte dozen vinden. Zes daarvan hebben een pinger locator bij zich. Hiermee is het signaal dat de recorders uitzenden op te pikken. Het signaal is echter zwak, de pinger locator moet in de buurt zijn (max 4 km) en er moet weinig storing zijn. Het slechte weer bemoeilijkt dit proces. Na 11 uur vanochtend kon er niet meer gedoken worden. De stroming was 3 tot 5 knopen en het zicht 0 tot 1 meter.
Dit ouderwetse systeem van gegevens opslaan is reden voor Qatar om te testen met een zwarte doos ‘in the cloud’.
Er wordt een zware kraan naar de plek bij het staartstuk gebracht en floating ballonnen. Enorme kussen die kunnen worden opgeblazen als ze in het wrakstuk zijn gestopt zodat dit boven komt drijven.
Slachtoffers
In de ochtend was het eindelijk eens redelijk weer op de Javazee, maar later op de dag werd het weer slechter. Een hevige onweersbui is overgetrokken. Daarop is de zoekactie tijdelijk afgebroken. Het hoofd zegt dat de prioriteit nog altijd ligt bij het zoeken van slachtoffers. De verwachting is dat de meesten nog in de wrakstukken zitten. Behalve het staartstuk is er nog niks definitief gevonden. Er zijn wel sonarbeelden van mogelijke wrakstukken. Er zijn in totaal 37 schepen in actie.
Vandaag zijn er 2 lichamen uit zee gevist, het totaal komt hiermee op 43. Er zaten 162 mensen in het vliegtuig.
Meer nieuws QZ8501
In ons dossier QZ8501 vind je het laatste nieuws en de feiten op een rij over het incident met AirAsia Indonesia vlucht 8501.