
©Fugro
Maleisië, China en Australië huren een extra schip in van Fugro, de Fugro Supporter. Het is het derde schip van Fugro en het vierde dat meedoet in het zoeken naar de verdwenen 777-200ER van Malaysia Airlines.
4e schip
De Fugro Supporter komt eind januari aan in het zoekgebied. Het extra schip er komt vanwege de moeilijke condities op de Zuid-Indische Oceaan. Dit schip heeft een Kongsberg HUGIN 4500 autonoom onderwater voertuig. Deze onbemande onderzeeër kan delen van de bodem scannen die de apparatuur die nu ter plekke is niet kan. De Kongsberg zit niet aan een kabel vast maar is geprogrammeerd om een bepaald deel van de bodem te doorzoeken. Als dit klaar is komt het apparaat naar boven. Daar krijgt het een nieuw stel accu’s en kan het weer verder. De drie andere schepen hebben apparatuur die aan een kabel vastzit en wordt voortgetrokken. Australië heeft vandaag bevestigd dat dit schip er komt.
Supporter
Dit schip valt net als de Equator en Discovery (die nu al ingezet worden) onder de Survey schepen. De supporter is iets groter dan de andere twee schepen, maar veel scheelt het niet. Fugro zegt zelf over het schip: “Multi-purpose Offshore Survey Vessel – The M.V. Fugro Supporter is a multipurpose survey vessel operated by Fugro Pelagos, Inc., and based out of Singapore. Fitted with state-of-the-art geophysical and geotechnical equipment, this full-ocean depth vessel specializes in cable route surveys and is a versatile platform capable of deploying work class ROVs, AUVs, and both 2-D and 3-D High Resolution seismic spreads.”
23%
Inmiddels is 14.000 km2 van de 60.000km2 onderzocht door de Fugro schepen en de Go Phoenix. China, Australië en Maleisië betalen samen deze zoektocht naar MH370.
Meer Nieuws
Al ons nieuws over de verdwenen 777 vind je hier.
De feiten van MH370 op een rij.


Verschillend
VWO