
Ryanair maakte vandaag de derde kwartaalcijfers bekend in het gebroken boekjaar 2014-2015 en verhoogde de winstverwachting voor het volledige jaar.
Cijfers
Ook in 2014 waren er weer meer passagiers in het derde kwartaal, wat loopt tot 31 december. Ryanair zag 20,8 miljoen reizigers, een stijging van 14% ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. De omzet steeg met 17% naar € 1,1 miljard. De winst was € 49 miljoen, vorig jaar werd en nog een verlies van € 35 miljoen gedraaid. Het aantal vluchten steeg met 14% en de loadfactor ging met 6 procentpunten omhoog naar 88%.
In dit kwartaal werden de eerste 5 van de 380 nieuwe toestellen geleverd.
Voorspelling
Voor de 4e keer dit jaar gaat de winstverwachting voor het volledige financiële jaar omhoog. Ryanair denkt nu €840-850 miljoen te gaan verdienen. De voorspelling is 20-30 miljoen hogen dan de vorige. Het aantal passagiers zal de 90 miljoen doorbreken door de stijgende loadfactors naar 87%. Eerst werd nog net onder de 90 miljoen reizigers voorspeld. In het doorgaans rustige vierde kwartaal worden 25% meer passagiers verwacht, maar de prijzen zullen met 6 tot 8% dalen om nieuwe routes te promoten. Dankzij de goedkopere olie zullen de kosten 5% lager zijn.
Grote besparingen
Maatschappijen kopen doorgaans een behoorlijker van de benodigde brandstof van te voren in om zo gegarandeerd te zijn van een prijs. Dit heet hedging. Ook Ryanair doet dat en nog wel meer dan andere maatschappij. Voor het fiscale jaar (FY) 2015 en 2016 is reeds 90% van de brandstof ingekocht tegen respectievelijk $95 en $92 per vat. Voor FY 2017 is 35% ingekocht tegen $68. Een vat olie kost vandaag $51. Ryanair denkt dan ook dat andere maatschappij meer profiteren van de lage olieprijzen en dit zal de prijzen van tickets onder druk gaan zetten. Ryanair zelf denkt in FY16 8% te besparen en FY17 16%.
Ook de wisselkoers van de dollar heeft de maatschappij van te voren vastgezet. Dit gaat aanzienlijke besparingen opleveren bij de betalingen van alle nieuwe toestellen die de komende jaren gaan komen.
Aandelen
Ryanair gaat een extra dividend uitkeren van 37,5 cent per aandeel. Dit kost de maatschappij € 520 miljoen. Tevens worden er aandelen teruggekocht ter waarde van € 400 miljoen.


Uddel
MBO