

Bombardier zal op de airshow van Parijs, le Bourget, met meer informatie komen over de nieuwe CSeries vliegtuigen. Dit vertelde president Fred Cromer woensdag aan Reuters.
Testvliegtuigen uit de CSeries zullen hun debuut maken op de airshow in Parijs, met één vliegtuig op de grond en één vliegtuig in de lucht. Bombardier beloofde dat de nieuwe vliegtuigen 20 procent minder fuelburn zouden hebben dan de huidige generatie vliegtuigen. In een recente video was al zichtbaar dat een testvliegtuig een vlucht voltooide van 7,5 uur met nog twee uur aan brandstof over. Dit gaf hoop dat het vliegtuig op tijd klaar zou zijn.
Vliegtuigfabrikanten zijn op de vliegtuigshow vaak op zoek naar nieuwe deals, maar Cromer geeft aan dat Bombardier niet verwacht veel nieuwe deals te sluiten. “Voor ons, ikzelf als nieuw gezicht en onze nieuwe Senior Vice President of Sales, Colin Bole, die trouwens nog nieuwer is dan ik, denk ik dat het nog wat tijd zal kosten om onze strategie toe te passen,” vertelde hij. Hij is daarentegen wel blij met de ontwikkeling van het vliegtuig. “Ik kan u vertellen dat wij heel erg opgewonden zijn over de resultaten in het testprogramma, en we zullen een update toevoegen aan de brochure.
Bombardier heeft tot nu toe 243 bestellingen op de CSeries en hoopt tot 300 bestellingen te komen voordat het vliegtuig in service zal gaan, al is het acht maanden geleden dat de fabrikant de recentste deals bekend maakte. Ondertussen hebben de A320neo en de B737 MAX van concurrenten Boeing en Airbus al respectievelijk 3.621 en 2.724 bestellingen staan
Bombardier hoopt op positieve aandacht in Parijs en hoopt daarnaast dat potentiële klanten meer vertrouwen krijgen in het nieuwe vliegtuig.
Door: Yves Kremer
De nieuwe Bose A30-pilotenheadset: beter dan ooit?
Bestel nu in de webshop van Bose Aviation!

