English | Nederlands
Rob Huyser, directeur luchtvaart van het ministerie van Infrastructuur en Milieu, zegt dat Nederland een proactieve rol speelt in de luchtvaartveiligheid. Die rol moet behouden blijven.
Dit vertelde hij op het mini-symposium van Friends of AviAssist, waar verschillende mensen hun visie gaven op de veiligheid van de Afrikaanse luchtvaart.
Volgens Huyser ziet het ministerie van I en M in dat de vliegveiligheid ‘ongelooflijk belangrijk’ is. De technologie gaat in de luchtvaart snel vooruit en de hoeveelheid verkeer neemt toe. Bij ieder ongeluk wordt naar beleidsmakers gekeken, stelt Huyser.
Hij stelt dat zijn ministerie in internationaal verband meedenkt om de veiligheid te bevorderen en risico’s van vliegen boven conflictgebieden te verkleinen. Die proactieve rol moet behouden worden om zo de veiligheid nog verder te verbeteren.
De eisen waaraan luchtvaartmaatschappijen moeten voldoen, worden in Europees verband opgesteld. Niet alle Afrikaanse airlines kunnen aan die hoge eisen voldoen, erkent Huyser. In dat geval wordt een maatschappij op de ‘zwarte lijst’ gezet. Proflight Zambia is één van de maatschappijen die hier op staan.
De Nederlandse overheid helpt in diverse delen van de wereld om de veiligheid te verbeteren, bijvoorbeeld in de Cariben en in Afrika. De hulp bestaat in Afrika uit het steunen van AviAssist. Huyser is zeer tevreden over het werk dat de organisatie levert.
Mini-symposium
lees meer over het mini-symposium hier.