De enige wide-body van Surinam Airways (SLM) staat al een tijdje op de rol vervangen te worden. De lease loopt namelijk af. Het Surinaamse Starnieuws weet te melden dat er een jongere A340-300 komt.
A340
De huidige A340-300 is 21 jaar oud. Via Airbus wordt nu een nieuw viermotorig vliegtuig geleast. Het is een 16,5 jaar oud toestel die eerst voor China Southwest Airlines vloog. Ook Garuda en Air China hebben met de Airbus gevlogen. Sinds april staat het toestel in een hangaar in Frankrijk. Airbus koopt wel toestellen terug als een maatschappij een bestelling voor nieuwe toestellen doet. De vliegtuigbouwer probeert deze weer te verkopen, maar dat wil niet vlotten. De A340 is wegens de brandstofkosten niet in trek.
ETOPS
SLM moet wel een viermotorig toestel nemen omdat ze geen ETOPS certificering hebben. Een ETOPS certificering is het aantal minuten dat een tweemotorig toestel verwijderd mag zijn van de dichtstbijzijnde luchthaven in het geval dat er een motor uitvalt. De toestellen (en maatschappijen die ermee vliegen) moeten aan strenge eisen voldoen. Als één van vier motoren van de A340 uitvalt is er minder aan de hand dan als één van de twee motoren van bijvoorbeeld een A330 uitvalt.
Unieke kans: win een proefles elektrisch vliegen!
Kom op 5 april langs bij E-Flight Academy op Teuge Airport en maak kans op een proefles elektrisch vliegen.
