De CEO van Ryanair, Michael O’Leary, zegt dat hij brieven heeft geschreven naar vier grote Europese maatschappijen om elkaars tarieven op de eigen websites te gaan publiceren. O’Leary zegt zo prijsvergelijk-websites te willen uitschakelen. Dit meldt de Ierse krant Independent.
Ryanair zou Air-France-KLM, IAG (British Airways, Iberia, Vueling), Lufthansa en easyJet hebben aangeschreven. O’Leary vindt het raar dat er vergelijkingssites als Expedia en Google zijn terwijl maatschappijen dat prima zelf kunnen. Hij hoopt dat mensen die een ticket boeken dan ook extra boekingen doen voor hotelkamers en autohuur. Websites als Expedia bieden een door de klant zelf samen te stellen totaal pakket aan van vliegreis, hotel en autohuur. O’Leary denkt dat kanten vooral vanwege de vergelijkingsmogelijkheden naar dit soort sites gaan. Als de maatschappijen dit zelf gaan bieden moet dit extra omzet opleveren.
Het doel is volgens de CEO niet om klanten van andere maatschappijen naar Ryanair te lokken. “De vliegtuigen zitten al zo vol dat het juist goed mogelijk is dat de klant naar de concurrent gaat”. Ryanair hoopt snel een positief antwoord van de andere vier CEO’s te ontvangen. Als de nieuwe website en oktober uitkomt zou de Ierse prijsvechter er klaar voor moeten zijn.


