Emirates faseert haar Boeing 777-200’s uit. Het eerste toestel, met registratie A6-EMF, is weer overgedragen aan leasemaatschappij Veling. Het toestel vloog sinds 1996 bij Emirates.
“Om onze vloot modern en efficiënt te houden, faseren we regelmatig toestellen uit”, stelt Philip Audsley, verantwoordelijk voor het beheer van de toestellen. In 2014 en 2015 wordt afscheid genomen van acht A340-500’s en drie B777-200’s. Voor volgend jaar staan er tien uitfaseringen gepland.
De drie triple sevens waar afscheid van genomen wordt, de A6-EMD, -EME en -EMF, vliegen sinds 1996 bij de golfmaatschappij en zijn geleast van Veling, een leasemaatschappij uit Mauritius. De drie kisten zijn de enige uit de ‘classic’ 200 serie die Emirates heeft. De andere 25 triples zijn 200ER’s, -200LR’s of full freighters.
Vernieuwing
Bij Airbus en Boeing staan op dit moment nog twintig orders open, voor zowel de A380 als de B777. In 2014 en 2015 worden er 24 nieuwe toestellen afgeleverd, voor volgend jaar staat eenzelfde aantal gepland. Emirates faseert jaarlijks ongeveer tien toestellen uit, daarmee wil de maatschappij de vloot jong houden.