>Een China Southern Boeing 787-8 maakte maandag een tussenstop op Schiphol.
Het toestel was afkomstig uit Guangzhou en onderweg naar London Heathrow voor vlucht CZ303. Het toestel vertrok met bijna een uur vertraging en de route ging via Peking, Mongolië, Rusland om zo verder westelijk te gaan. Bij Peking moest de Dreamliner echter uitwijken voor militaire oefeningen. Door het omvliegen was er niet voldoende brandstof aan boord om naar Heathrow te vliegen. Vandaar de tussenstop op Amsterdam.
Er is nog nooit een B787-8 van China Southern op Schiphol geweest. Het toestel landde rond half vijf lokale tijd en vertrok om 18:37 uur. Een uur later was de touchdown op Heathrow, met een vertraging van vier en een half uur.
Het luchtruim boven China is voor het overgrote deel verboden gebied omdat dit militair luchtruim is. Hierdoor ondervinden civiele vluchten vaak vertraging. Er is eigenlijk te weinig ruimte voor de burgerluchtvaart. In januari maakte China bekend een aantal nieuwe vliegcorridors te openen om de vertraging tegen te gaan.