Tijdens de zeilwedstrijden van de Olympische Spelen sluit Rio de Janeiro het tweede vliegveld van de stad.
De aanvliegroute van Santos Dumont Airport gaat pal over Guanabara Bay waar de zeilwedstrijden worden gehouden. Vliegtuigen komen hier zeer laag over. Om de overlast te beperken gaat het vliegveld elke dag circa vier tot vijf uur dicht. Er wordt van 8 tot 18 augustus gezeild in de baai. De boten vertrekken vanuit de Marina Da Glória, direct naast het vliegveld.
Het vliegveld heeft twee parallele landingsbanen van 1.300 meter, door de korte baan kan er maximaal een B737 of A320 landen. Het is een hub voor TAM, Gol en Azul Brazilian. Het vliegveld ligt tegen het centrum van Rio aan, daarom is het aantal vluchten beperkt tot 19 per uur. In 2013 gingen er bijna 10 miljoen passagiers doorheen.
Er wordt gekeken of de tijden van de zeilwedstrijden zo kunnen worden aangepast dat het vliegveld er zo min mogelijk last van heeft. Het grotere, internationale, vliegveld Galeão – Antônio Carlos Jobim blijft gewoon open.
De vereniging van Braziliaanse maatschappij verwacht dat de sluiting een verlammende werking heeft op het vliegverkeer. Er wordt overwogen acties tijdens de OS te houden. Volgens de OS organisatie zullen passagiers er geen last van de sluiting hebben.