De Indiase luchtmacht bestelt 37 helikopters bij Boeing. De order bestaat volgens de bouwer uit 22 Apache’s en 15 Chinooks.
Pratyush Kumar, president van Boeing in India noemt de order een mijlpaal. “Deze order versterkt de capaciteiten van de luchtmacht en geeft ons een kans om hier verder te bouwen”, stelt hij.
Boeing produceert in het Aziatische land onder andere grote delen voor de romp van de Chinook. Over de fabricage van onderdelen voor de Apache wordt volgens Kumar nog gesproken.
De keuze voor de toestellen werd volgens de BBC al in 2012 gemaakt, maar om financiële redenen werd er nog niet getekend. De Amerikaanse helikopters vervangen oudere toestellen uit het Sovjet-tijdperk.
India is het veertiende land dat kiest voor de Apache en de negentiende luchtmacht die de Chinook in dienst neemt. “Beide toestellen staan voor hoogwaardige technologie die de Indiase luchtmacht verder zal verbeteren”, aldus Dennis Swanson van Boeing.
Crashes
Met de 37 orders heeft India bijna het aantal helikopters van de laatste jaren terug. In de afgelopen drie jaar verongelukten 39 militaire helikopters. Volgens de minister van defensie kwamen hier 36 militairen bij om.