Piloten van Cargolux dreigen met een staking. Dit vertelde Dirk Becker, bestuurssecretaris van pilotenvakbond ALPL, aan ATW. De piloten van de Luxemburgse carrier worden vertegenwoordigd door de vakbonden ALPL en LCGB. Becker zegt dat de piloten klaar zijn om te staken als er geen nieuwe arbeidsovereenkomst gesloten wordt voor begin december. “Als er geen akkoord komt, kunnen stakingen niet uitblijven.”
De piloten en Cargolux zelf zijn al sinds september 2014 in discussie over een nieuw arbeidscontract. Het huidige contract loopt af op 30 november. De directie van de Luxemburgse maatschappij gaat in overleg met de vakbonden.
“We kennen onze verantwoordelijk voor het bedrijf,” aldus Becker. Hij legt uit dat de piloten concessies gedaan hebben aan het oorspronkelijke voorstel en bereid zijn om harder te werken. “De onderhandelingen staan echter stil. Er is een kloof tussen beide partijen.”
Volgens Becker zullen stakingen in december financieel hard aankomen, omdat de maatschappij negentig procent van haar winst behaalt in het vierde kwartaal. Hij is daarentegen wel bang voor ‘social dumping’, wat inhoudt dat bedrijven verplaatsen naar een land waar de arbeidsomstandigheden minder zijn. De arbeidskosten zijn dan lager. “Er zijn al vier toestellen gestationeerd bij Cargolux Italia, in Milaan. De routes die zij vliegen naar Afrika deden we vroeger zelf”, stelt Becker.
De ALPL heeft opgeroepen tot samenwerking met de International Federation of Air Line Pilots’ Association (IFALPA). Deze organisatie heeft haar leden gevaagd de piloten van Cargolux te steunen en extra vluchten uit te voeren om de ondercapaciteit op te vangen, waardoor de klanten van Cargolux er niet onder zal lijden.
De nieuwe Bose A30-pilotenheadset: beter dan ooit?
Bestel nu in de webshop van Bose Aviation!

