Een robot moet in de toekomst passagiers op Schiphol gaan helpen om de weg te vinden. Volgende week worden de eerste tests op de luchthaven uitgevoerd.
De robot, genaamd ‘Spencer’, is ontwikkeld door diverse universiteiten en instituten uit vijf Europese landen. De ruim 1,90 meter robot op wielen heeft menselijke kenmerken als ogen en een mond en is in staat om emoties te herkennen. KLM is één van de partners in het project. De maatschappij wil kijken of de robot transferpassagiers makkelijker en sneller naar hun gate kan brengen. De tests, die volgende week plaatsvinden, worden uitgevoerd in het Schengen-gebied van de luchthaven.
Het project wordt met Europese subsidie uitgevoerd. Namens Nederland doet, naast KLM en Schiphol, de Universiteit Twente mee. Hier wordt vooral gekeken naar de sociale kant van de robot; wat moet die kunnen om mensen goed te kunnen begeleiden, maar bijvoorbeeld ook hoe hard de robot moet rijden.
Als alles volgens planning verloopt, wordt Spencer vanaf maart 2016 definitief ingezet op Schiphol.