American Airlines heeft gisteren een nieuwe variant op de ‘heritage-livery’ onthuld. Drie B737’s zijn nu uitgevoerd in kleurenschema’s van maatschappijen die als laatste zijn opgegaan in American. Dit melden diverse media.
De afgelopen maand werden ook al 737-800’s in de livery van Trans World Airlines (TWA) en Reno Air onthuld. Nu is daar een AirCal-kleurenschema bijgekomen. Die maatschappij ging in 1987 op in American. Reno Air volgde in 2000 en TWA in 2001.
In 2012 fuseerde American nog met US Airways. Het opnieuw beschilderen van de toestellen van US Airways is nog in volle gang. Dat moet in 2016 afgerond zijn. In totaal heeft American 21 toestellen die met een speciale livery vliegen.
Afwijkende livery’s
Veel maatschappijen hebben toestellen in afwijkende kleurenschema’s. De grote luchtvaartallianties verplichten hun leden een deel van de vloot in een aangepaste livery uit te voeren.
KLM heeft bijvoorbeeld drie toestellen (een B737-900, een B777-300ER en een Embraer 190) in de SkyTeam-livery vliegen. Daarnaast vliegt er ook nog een B737-800 in de ‘retro’-livery.
Andere bekende toestellen zijn de 757-200 ‘Hekla Aurora’ van Icelandair en de ‘Hello Kitty’-toestellen van EVA Air. Op onze site staan diverse berichten over speciale livery’s.