Dit weekend bleven tien van Chili’s vliegvelden gesloten door een staking. Honderdduizenden passagiers zijn gestrand.
Vooral de grootste maatschappij LAN is gedupeerd. Er wordt van slechts drie vliegvelden gevlogen en 80% van de vluchten vertrekt niet. Met de kerstdagen in aantocht zullen er nog meer reizigers de dupe worden. De staking zou eerst 48 uur duren, maar is nu verlengd tot tenminste dinsdag.
Lan zegt in een verklaring: “LAN informs its passengers that if the strike by workers at Chile’s civil aviation authority is extended, the company will have to continue without operations at 10 airports, partially flying in the rest of the country’s airports.”
Dit weekend zijn er amper onderhandelingen geweest tussen de regering en het vliegveld personeel. Ook de luchtverkeersleiders behoren tot deze groep. Het leger is ingezet om afgelegen gebieden als Paaseiland te bevoorraden. In september was er ook een staking die grote impact had op het land. Daarna zijn de onderhandelingen weer van start gegaan, maar hebben tot nu toe dus niets opgeleverd.
Vluchten naar de hoofdstad Santiago gaan vooralsnog wel.