Singapore Airlines neemt begin maart de eerste A350-900 in ontvangst. Dit schrijft Australian Business Traveller. Oorspronkelijk had het toestel in januari al geleverd moeten worden.
De A350-900 maakte in februari de eerste testvlucht rond Toulouse. Het toestel arriveert volgens planning op 3 maart in Singapore.
De maatschappij zet het toestel vanaf juni in als SQ324/323 van Singapore naar Amsterdam. Voor het toestel naar Europa komt, worden Maleisië, Kuala Lumpur en Jakarta aangedaan. Dit gebeurt in het kader van ‘crew familiarisation flights’; kortere vluchten waarmee de crew kan wennen aan het vliegtuig.
Orders
De maatschappij heeft bij Airbus 67 toestellen besteld. Zeven daarvan zullen worden uitgevoerd als ‘ultra long range’. Met de ‘ULR’-versie kunnen vluchten van negentien uur uitgevoerd worden.
Singapore wil hiermee weer de rechtstreekse vlucht tussen New York en Singapore gaan hervatten. Op dit moment wordt die verbinding uitgevoerd met een tussenstop in Frankfurt.