In het Amerikaanse Mobile is vrijdag de eerste ‘Amerikaanse’ A321 uit de spuithangaar gerold. Het toestel is in JetBlue-kleuren gespoten. Volgens Airbus ligt de aflevering van het eerste toestel daarmee op schema.
Het toestel werd een paar weken geleden als eerste toestel de fabriek uitgereden. Dat werd gevierd met een bescheiden feestje. JetBlue neemt het toestel als het goed is in de lente af.
De onderdelen voor de toestellen worden geproduceerd in Europa en komen per schip naar de Verenigde Staten, waar de final assembly plaatsvindt.
In de fabriek in Mobile worden vooral A321’s gebouwd, dat zou eerst de A320 zijn. Amerikaanse klanten willen toch het grotere toestel hebben. “Hier gaat de markt in de Verenigde Staten naartoe”, zei Barry Ecclestone, hoofd van Airbus America in september over die switch.

