De omzet van Lufthansa Cargo, LHC, over het jaar 2015 valt tegen volgens de cijfers die gepubliceerd zijn door het bedrijf zelf. Door matige economische tijden en stakingen is de omzet van 2014 op 2015 van 123 miljoen euro naar 74 miljoen euro gegaan, een daling van veertig procent, zo meldt Air transport World.
Aan ATW liet Peter Gerber, CEO van Lufthansa Cargo, weten dat de cargo markt een zeer uitdagende markt zal worden de komende jaren. Desondanks zal LHC door blijven gaan. In de hele luchtvrachtverkeer-sector viel de totale omzet met 3.3% terug. naar een omzet van 2.25 miljard euro.
negatief
Begin zomer vorig jaar was er een overaanbod van vrachtvervoerders, ook LHC had hieronder te lijden met als dalende omzet en lage loadfactors als gevolg. Het overaanbod kwam door verschillende factoren, zo zat de Chinese economie tegen en had de hoge dollarkoers ook een negatieve impact op het vrachtverkeer.
Bovendien hadden ook de stakingen bij de passagierstak van Lufthansa een negatieve invloed op het vrachtverkeer van LHC. Van alle vracht die de cargogroep vervoert, gaat 54 procent via vrachttoestellen, de overige 46 procent wordt vervoerd met normale passagierstoestellen. Volgens LHC hadden de stakingen bij Lufthansa een negatieve impact van 13 miljoen euro.
C-40
Afgelopen herfst begon Lufthansa Cargo met het gebruik van het C-40 Cost-cutting programma. Het programma zal flink veel impact moeten hebben op de kosten, waardoor de groep tegen 2018 40 miljoen euro aan kosten moeten hebben besparen.
Gerber liet weten dat C40 invloed zal hebben op de arbeiders van het bedrijf, er zullen ontslagen vallen. LHC heeft 4600 werknemers. Daarnaast zal LHC de servicekosten voor klanten verlagen, in de hoop dat dit de concurrentiepositie verbetert en uiteindelijk resulteert in meer omzet.