De Zweedse politie heeft drie personen opgepakt op verdenking van drugssmokkel per Cessna van Eelde naar Landskrona, Zweden. Dat meldt het Helsingborgs Dagblad op haar website.
De regionale zender RTV Noord meldt dat het toestel na de landing op Eelde is doorgevlogen naar Drachten. De transponder stond uit tijdens die vlucht. Een woordvoerder van het vliegveld zegt tegen de zender dat het “uitgesloten is dat er drugs op Groningen Airport is ingeladen”.
Woensdagmiddag landde de Cessna op Enoch Thulin airport in de buurt van Landskrona. Volgens de krant vertrok het vliegtuigje in de ochtend uit Småland naar Groningen Airport Eelde. Rond twee uur vertrok het toestel weer richting Zweden. Na de landing daar controleerde de politie het toestel en vond een tas met drugs aan boord. De piloot en de passagier zijn aangehouden. Ook de persoon die in een auto stond te wachten op de vlucht is ingerekend.
Het vliegtuig was gehuurd van een vliegclub in Småland. De voorzitter van de club zegt niet te weten waar het toestel voor is gebruikt. De huurder had alle benodigde papieren, het toestel is dus niet gestolen. Ook de auto waar de derde gearresteerde persoon was gehuurd.
De openbaar aanklager zegt al sinds 1990 in de drugsopsporing te zitten, maar heeft een dergelijke actie nog nooit meegemaakt. Er is niet bekend gemaakt om hoeveel en welke drugs het gaat.
De nieuwe Bose A30-pilotenheadset: beter dan ooit?
Bestel nu in de webshop van Bose Aviation!

