Het ongeluk met de Noorse H225 helikopter van afgelopen vrijdag is veroorzaakt door een technisch mankement. Dit verklaarde het Noorse onderzoeksteam.
“We geloven niet dat dit ongeluk door menselijke fouten heeft kunnen gebeuren”, aldus Kaare Halvorsen, directeur van de Noorse luchtvaartautoriteit.
De Super Puma stortte vrijdagmiddag in zee voor de Noorse kust. De helikopter was afkomstig van boorplatform Gullfaks II en vervoerde medewerkers van de Noorse oliemaatschappij Statoil. Aan boord waren elf Noren, één Brit en één Italiaan. Alle inzittenden kwamen om het leven.
Vliegverbod
Na de crash adviseerde Airbus alle gebruikers van het type om de toestellen wereldwijd aan de grond te houden. Gisteren werd die waarschuwing weer opgeheven. In Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk geldt nog wel een vliegverbod.