Rolls-Royce heeft de eerste vier Trent-900 motoren geleverd die een A380 van Emirates gaan aandrijven. De motorbouwer levert motoren voor vijftig A380’s voor de maatschappij.
De eerste A380 van Emirates met Trent-900’s onder de vleugels moet later dit jaar vliegen. De motoren zijn vanuit de Rolls-Royce fabriek in Derby (Verenigd Koninkrijk) vervoerd naar Toulouse, waar Airbus de A380 assembleert. A380’s met Trent-900’s vliegen op dit moment onder andere bijBritish Airways, Qantas, Singapore Airlines en Air France.
Neo
De A380’s waar Emirates nu mee vliegt, worden aangedreven door motoren van Engine Alliance. De opvallende deal werd vorig jaar bekendgemaakt. Waarom er geswitcht wordt, is niet helemaal duidelijk. Rolls-Royce zag vorig jaar wel brood in een A380neo, net als Emirates. Dat werd toen als mogelijke verklaring voor de switch gegeven. Of de A380 er überhaupt komt, is nu onzeker. Emirates-president Tim Clark liet gisteren doorschemeren dat de maatschappij ook zonder de ‘neo’ wel nieuwe A380’s wil kopen.
Switch
Het komt niet vaak voor dat een maatschappij van motorenbouwer wisselt. Dit brengt kosten met zich mee, bijvoorbeeld voor onderhoud van twee verschillende type motoren in plaats van één. Hoe meer dezelfde spullen, hoe makkelijker en goedkoper het onderhoud is. Emirates heeft de afgelopen jaren uitsluitend twee type vliegtuigen besteld, B777 en A380. Afwijkende toestellen zoals de A340 en A330 worden uitgefaseerd.