Lufthansa moet ophouden met het zwartmaken van maatschappijen uit de Golfstaten en juist met ze samenwerken. Dat zegt de Duitse staatssecretaris van Economische Zaken tegen Bloomberg.
“Zeuren over de markt helpt niet, en de maatschappijen uit de Golf hebben een geostrategisch voordeel vanwege hun locatie. Daar moet je juist van profiteren,” zegt Brigitte Zypries in een interview.
Ze is de eerste bewindspersoon die daarmee suggereert dat Lufthansa moet gaan nadenken over een partnerschap met een van die maatschappijen. Lufthansa heeft onlangs openlijk geklaagd over de oneerlijke concurrentie, omdat de drie grote maatschappijen, Emirates, Etihad Airways en Qatar Airways, door de staat geholpen zouden worden. Amerikaanse maatschappijen schatten die steun zelfs op 40 miljard dollar. Turkish Airlines is nu de grootste partner van Lufthansa in het Midden Oosten.
De visie van de Duitse maatschappij staat haaks op die van de eigenaar van British Airways, IAG. Die is onlangs een partnerschap aangegaan met Qatar Airways. Daarnaast heeft Etihad een meerderheidsbelang genomen in Air Berlin, wat een faillissement heeft voorkomen.