De BA Hong Kong International Cabin Crew Association is woedend op British Airways. Volgens de vakbond worden Hongkongse medewerkers gediscrimineerd omdat zij al sinds 1998 geen salarisverhoging meer hebben ontvangen.
Carol Ng Man-Yee, de secretaris-generaal van de vakbond, zegt BA te gaan aanklagen in de Britse rechtbank. “We hebben al juristen geraadpleegd en zijn zeker dat we gaan winnen. We zijn niet bang voor British Airways”, aldus Man-Yee volgens de International Business Times.
De vakbondsvrouw wijst erop dat BA-medewerkers in andere landen, zoals Japan, India en het Verenigd Koninkrijk, wel loonsverhogingen hebben gekregen in de afgelopen achttien jaar. Man-Yee eist 7% meer salaris voor alle Hongkongse medewerkers.
Een woordvoerder van British Airways ontkent dat er sprake is van discriminatie: “Uit intern onderzoek blijkt dat onze salarissen boven het marktgemiddelde liggen.” BA heeft honderd crewleden in Hong Kong, waarvan de permanente medewerkers omgerekend 3400 euro per maand ontvangen (inclusief toeslagen) en de tijdelijke 2300 euro.


