Een toestel van Ryanair heeft vanochtend een klapband opgelopen op Schiphol. Dit gebeurde na een harde landing op de Kaagbaan. De passagiers moesten het toestel op de taxibaan verlaten en zijn per bus naar de terminal gebracht.
Het incident gebeurde rond 09.15 uur, nadat vlucht FR 3100 landde vanuit Dublin. Bij de landing op de Kaagbaan klapte één of meerdere banden. De luchtverkeersleiding meldde na de landing aan de piloten dat bij de touch-down veel rook te zien was. De piloten gingen er eerst van uit dat rook van de remmen afkomstig was.
Bij het verlaten van de baan meldde de luchtverkeersleiding dat één van de banden geklapt was. Het toestel bleef op de taxibaan naast de landingsbaan staan. Uiteindelijk moesten de passagiers het toestel met een trap verlaten.
De 737-800 die de vlucht uitvoerde, staat rond 14.25 uur nog op Schiphol. Voor de vlucht terug naar Dublin is een 737 ingevlogen vanuit Londen Stansted.
Unieke kans: win een proefles elektrisch vliegen!
Kom op 5 april langs bij E-Flight Academy op Teuge Airport en maak kans op een proefles elektrisch vliegen.
