British Airways vliegt ook in het winterseizoen niet naar de Egyptische badplaats Sharm el Sheikh. De carrier schort de vluchten vanaf Londen Gatwick voor onbepaalde tijd op, melden diverse Britse media.
Het besluit heeft te maken met de veiligheid voor de passagiers. “De veiligheid van onze passagiers is altijd onze eerste prioriteit. We hebben onze vluchten voor onbepaalde tijd opgeschort”, stelt de maatschappij in een verklaring. Passagiers die al een ticket geboekt hebben, krijgen hun geld terug.
British Airways is de eerste maatschappij die de vluchten voor onbepaalde tijd opschort. Monarch en easyJet doen dat volgens Reuters nog niet. Monarch vliegt waarschijnlijk vanaf 30 oktober weer, Thomson bedient de badplaats weer vanaf 29 september. Monarch houdt nog wel een slag om de arm: als het reisadvies van het Britse ministerie van buitenlandse zaken verandert, wordt de situatie opnieuw bekeken.
Crash A321
Groot-Brittannië verbood eind vorig jaar alle vluchten naar Sharm el Sheikh nadat boven de Sinaï-woestijn een Airbus A321 van de Russische maatschappij MetroJet neerstortte. Aan boord ging een bom af, die in Sharm el Sheikh door de veiligheidscontrole gekomen was. Ook Rusland legde een vliegverbod op.
Unieke kans: win een proefles elektrisch vliegen!
Kom op 5 april langs bij E-Flight Academy op Teuge Airport en maak kans op een proefles elektrisch vliegen.
