Per 1 oktober verruilt de Dutch Dakota Association (DDA) Schiphol voor Lelystad Airport. Het huurcontract van de stichting op Schiphol vervalt. De DDA kwam in 2009 ook al naar Lelystad maar besloot door de geldproblemen bij Aviodrome in 2011 naar Schiphol te gaan.
Eerder dit jaar stopte KLM als sponsor van de stichting waardoor er op de uitgaven gelet moet worden. Op Lelystad Airport zal de DDA een onderkomen vinden bij de Stichting Exploitatie Catalina. Het plan is om samen te werken in onderhoud.
De DDA staat één van de Douglas Dakota toestellen, de PH-DDZ af aan het Aviodrome, die door motorpech niet meer kan vliegen. De PH-PBA krijgt Lelystad als thuisbasis.
Een uniek stukje luchtvaartgeschiedenis!
Dertig jaar lang vloog de PH-BFG in het KLM-blauw de wereld over. In 2019 ging ze met pensioen, maar nu is ze voor eventjes terug 💙✈️ Bestellen kan via de webshop van Up in the Sky
