In een verschuiving van aandeelhouders is Etihad boven gekomen als de grootste aandeelhouder.
Air New Zealand
Het getouwtrek begon toen Air New Zealand in april aankondigde een groot deel van de bijna 26% van de aandelen te willen verkopen. Het Chinese HNA group wilde de aandelen wel overnemen. HNA is al langer op zeer grote schaal zich in allerlei vakantie-bedrijven in aan het kopen. Andere grote aandeelhouder Singapore Airlines gaf al snel aan een belangrijke partij te willen blijven.
Cash
Virgin maakte van de gelegenheid gebruik om ook extra aandelen uit te geven om zo geld op te halen. Als huidige aandeelhouders niet aandelen bij zouden kopen, zou hun aandeel in Virgin verwateren. SIA zou dat gaan doen. Wat Etihad van plan was bleef lang onzeker. De maatschappij uit Abu Dhbai had een 24% aandeel in Virgin. Vlak voor het verlopen van de termijn maakte het bedrijf bekend te blijven investeren in Virgin Australia.
Nieuwe verhoudingen
In de nieuwe verhouding wordt Etihad de grootste aandeelhouder met 21,8 procent. Nummer twee is Singapore Airlines met 20,1%. HNA Group heeft 20% gekocht. De eigenaar van onder andere Qingdao Airlines, Nansheng Group, koopt ook 20%. Virgin group houdt 8,7%. Air New Zeeland wordt gemarginaliseerd naar 2,5%. De resterende 6,7% van de aandelen zijn vrij verhandelbaar op de Australische beurs.