Het Japanse Mitsubishi Regional Jet heeft de eerste Amerikaanse order voor de MRJ90 binnen. Een leasemaatschappij uit Miami heeft een firm-order voor tien toestellen geplaatst.
De order werd tijdens de Singapore Air Show in februari al aangekondigd, maar Aerolease Aviation heeft nu de definitieve overeenkomst getekend. De leasefirma bestelt tien toestellen en heeft een optie op nog eens tien exemplaren.
“We zijn verheugd dat we de eerste leasemaatschappij zijn die een definitieve overeenkomst sluiten voor dit toestel”, aldus een woordvoerder van Aerolease.
Problemen
Het testprogramma van het Japanse toestel kreeg afgelopen weekend een knauw toen de ferryvlucht naar de Verenigde Staten moest worden uitgesteld. Het testtoestel moest tot twee keer toe terugkeren naar de luchthaven van Nagoya door problemen met de lucht aan boord. “Het systeem functioneert goed tijdens de vluchten, maar door de vliegafstand naar de Verenigde Staten doen we er alles aan om het toestel in een optimale conditie naar de VS te vliegen”, laat Mitsubishi in een verklaring weten.
Het vliegtuig moet in de VS testvluchten gaan uitvoeren om gecertificeerd te worden. Zonder die certificering mogen Amerikaanse maatschappijen de MRJ niet inzetten.