Lufthansa en vakbond Vereinigung Cockpit hebben hun gesprekken over een piloten-cao alweer beëindigd. Dit laat de vakbond weten. Met de patstelling duurt de soap rond een nieuwe cao voort.
Beide partijen onderhandelen al jaren over een nieuwe cao en over een overgangsregeling voor de pensioenen van piloten, vervroegde uittreding en de salariseisen. In augustus liep een onderhandelingsronde op niets uit, waarna VC de schuld bij de maatschappij legde. De partijen gingen opnieuw en tevergeefs in overleg. VC had zich voorgenomen om voor alle piloten bij Lufthansa, Lufthansa Cargo en Germanwings één cao af te sluiten. “De gesprekken zijn ondanks intensieve bemoeienis van VC beëindigt”, laat de vakbond in een verklaring weten.
Moeizaam
Lufthansa probeert al sinds 2014 nieuwe cao’s af te sluiten met het personeel. Na een moeizaam proces, waarbij meerdere keren gestaakt werd, ging het cabinepersoneel in augustus akkoord. De piloten weigeren zich vooralsnog neer te leggen bij het aanbod van de maatschappij. Uit onvrede met de gang van zaken legden de piloten in 2014 en 2015 dertien keer het werk neer, omdat hun onderhandelingen vastliepen. Dit kostte de maatschappij honderden miljoenen euro’s. Of er nu ook stakingen dreigen, is niet duidelijk.