Voor het eerst sinds 30 jaar krijgen medewerkers van American Airlines een nieuw uniform. Maar de stewardessen klagen dat het materiaal dat wordt gebruikt huiduitslag en hoofdpijn veroorzaakt.
Klachten
American Airlines en de vakbond zijn het niet eens over het aantal klachten dat is binnengekomen van stewardessen. De luchtvaartmaatschappij zegt dat er slechts een handjevol klachten zijn, terwijl de vakbond spreekt over minstens 600 klachten.
“We communiceren actief met onze medewerkers en we hebben maar veertien klachten gehad over de uniformen”, zegt Fernand Fernandez, vice president bij global marketing van American Airlines, tegen de Los Angeles Times.
Giftig
“APFA is teleurgesteld over deze situatie en onderzoekt de zaak tot op de bodem”, vertelt Rob Ross, voorzitter van de vakbond. De uniformen zijn volgens hem ‘mogelijk giftig.’
De vakbond laat weten dat ze stewardessen die allergisch zijn heeft geadviseerd de oude uniformen te blijven dragen. Die waren voornamelijk gemaakt van synthetische stoffen, zoals polyester. De nieuwe uniformen werden op 14 september geïntroduceerd.