China Airlines neemt de vluchten van TransAsia Airways over. Dit meldt de Taipei Times.
Volgens de krant komt het verzoek om de routes over te nemen van de Taiwanese regering en mag China Airlines dit niet weigeren. TransAsia stopt met vliegen omdat de maatschappij een aantal leningen niet meer kan terugbetalen. Die leningen moeten op 29 november worden terugbetaald, maar afgelopen maandag werd duidelijk dat dat niet gaat lukken.
TransAsia moet volgens het Taiwanese ministerie van arbeid ongeveer 640 miljoen Taiwanese dollar (18.9 miljoen euro) terugbetalen aan de medewerkers. Om ervoor te zorgen dat dit gebeurt, heeft het ministerie van justitie de bankrekeningen van de maatschappij bevroren. Hier staat ongeveer 1,2 miljard Taiwanese dollar (35 miljoen euro) op. Volgens een regeringswoordvoerder zijn er maatregelen genomen om de bestuursvoorzitter van TransAsia in Taiwan te houden. Hij wordt verdacht van handelen met voorkennis.
Crashes
TransAsia is vooral ‘bekend’ door twee crashes. Bij één van die crashes vloog de bewuste ATR-72 over de weg en kwam het toestel in een rivier terecht. Bij de crash werkte één motor niet, waarna de piloten de andere motor uitschakelden. De maatschappij had een vloot van 27 toesteleln. Wat daarmee gebeurt, is nog onduidelijk.