De raad van bestuur van de Etihad Group (grootaandeelhouder van Air Berlin) is akkoord gegaan met de oprichting van een nieuwe Europese chartermaatschappij. Dit gebeurt in een joint venture met TUI, waarvan het bestuur twee weken geleden al toestemming gaf.
De nieuwe maatschappij wordt gevormd uit TUIfly Duitsland, de Oostenrijkse maatschappij NIKI en de vakantievluchten van Air Berlin. De vloot bestaat uit zo’n 60 vliegtuigen met een capaciteit van 15 miljoen stoelen per jaar.
De focus ligt op point-to-point-vluchten die de belangrijkste Europese toeristische markten verbinden met het Duitse taalgebied. De nieuwe chartermaatschappij, met hoofdkantoor in Wenen, gaat van start in april 2017, het begin van het zomerseizoen.
Aandelen
TUI zal 24,8 procent bezitten van de aandelen binnen de joint venture, Etihad 25 procent. De overige 50,2 procent blijven in het bezit van de bestaande privéstichting NIKI Privatstiftung. De transactie dient nog te worden goedgekeurd door de luchtvaartinstanties en mededingingsautoriteiten.