Norwegian opent komend jaar nieuwe Europese bases in Edinburgh (EDI) en Riga (RIX). Dat blijkt uit een interne brief die in handen is van Up in the Sky.
In dezelfde brief worden bovendien twee nieuwe thuishavens in de Verenigde Staten aangekondigd: Stewart airport (SWF) en T. F. Green Airport (PVD), in de buurt van respectievelijk New York en Boston. De Amerikaanse locaties worden zeer waarschijnlijk gebruikt voor vluchten over de Atlantische Oceaan naar de Ierse plaatsen Shannon en Cork.
Rome
De opening van de standplaatsen in Edinburgh en Riga past in de strategie van prijsvechter Norwegian. Dit jaar opende de in Ierland gevestigde maatschappij op Mallorca de zevende Spaanse uitvalsbasis en recent ook nog een op de Italiaanse luchthaven Rome Fiumicino.
Max
Met de opening van Edinburgh loopt Norwegian vooruit op de nog te leveren Boeing 737-Max. Vanaf Riga vliegt Norwegian met de bestaande 737’s. In 2017 neemt de airline 23 Boeings in ontvangst; waaronder zes van het nieuwe type Boeing 737 Max. De basis in Edinburgh moet medio volgend jaar worden geopend. Naar verwachting wordt rond die tijd de Max geleverd.
Unie
Norwegian Air International is volledig eigendom van Norwegian Air Shuttle, ofwel Norwegian. De maatschappij staat geregistreerd in Dublin. Door de registratie in Ierland, onderdeel van de Europese Unie, kan de maatschappij gebruikmaken van de Europese luchtvaartovereenkomsten. Sinds vorige heeft de maatschappij het recht ook naar de VS te vliegen. Noorwegen is geen lid van de Europese Unie.
SimFlying gaat crowdfunden! Doe je mee?
Investeer in de nieuwe B737NG-simulator van SimFlying!
Je kan SimFlying helpen door mee te investeren via de gelanceerde crowdfundingcampagne. Leen geld en ontvang het binnen 5 jaar terug met mooie kortingen, of koop alvast een tegoedbon voor de nieuwe simulator.