Iran Air heeft voor het eerst in tien jaar weer een nieuwe widebody in gebruik genomen. Airbus leverde de eerste A330-200 vrijdag af.
De A330-200 maakt deel uit van de grote order die Iran Air vorig jaar bij Airbus plaatste. De maatschappij bestelt honderd toestellen bij de Frans/Duitse vliegtuigbouwer. Het merendeel van de toestellen zijn widebody’s.
Het toestel is ingedeeld in twee klassen en biedt plaats aan 238 passagiers. De nieuwe Airbus wordt ingezet op routes naar Europa, Peking en Kuala Lumpur. Airbus bouwt vier A330-200’s voor Iran Air. Eerder leverde Airbus al twee A321’s aan de maatschappij.
A340
De laatste wideboydy die Iran Air in gebruik nam was een A340. Dit was in 2007, toen er al sancties tegen het land golden. De A340 was geen nieuw vliegtuig, maar werd een paar maanden geleaset van de Venezolaanse maatschappij Conviasa.
Snel
De maatschappij krijgt het toestel relatief snel nadat de firm order voor 100 nieuwe toestellen definitief werd. Dit gebeurde namelijk pas in december 2016. Het toestel dat Airbus vrijdag afleverde, was in eerste instantie bedoeld voor Avianca, meldt Reuters. De Colombiaanse maatschappij besloot echter om de order voor de A330’s te verkleinen.
De A330-200 die nu voor Iran Air is, was al gebouwd toen Avianca het toestel niet meer wilde. Tussen januari 2014 en januari 2017 stond het vliegtuig daarom gestald in de woestijn van Teruel in Spanje.