Als het aan het Duitse ministerie van transport ligt, wordt het vanaf eind oktober drukker op de luchthaven van Frankfurt. Diverse Duitse airlines zien dat niet zitten, meldt persbureau DPA.
De Duitse regering wil de capaciteit op de luchthaven verhogen met vier extra landingen en takeoffs per uur. De capaciteit ligt op dit moment rond de 100 landingen en takeoffs.
Miserabel
De grote Duitse airlines zien niet veel in de plannen. Op de luchthaven vertrekt nu tachtig procent van de vluchten op tijd, stelt Ralf Teckentrup, CEO van Condor Airlines. Hij noemt dat ‘een miserabele prestatie’. Een capaciteitsverhoging ziet Teckentrup dan ook niet zitten. Grootgebruiker Lufthansa wil eerst dat de infrastructuur op de luchthaven wordt aangepakt.
Ryanair
Het verhogen van de capaciteit is volgens de Condor-CEO “op maat gemaakt voor het schema van een individuele airline.” Met deze uitspraak doelt hij volgens Duitse media op Ryanair, dat vanaf het winterseizoen zeven vliegtuigen op de luchthaven stationeert.
Veiligheid
Volgens de veiligheidsplannen voor de luchthaven kan de piekcapaciteit omhoog naar 126 bewegingen per uur. Hierbij worden dan alle vier de runways gebruikt.
SimFlying gaat crowdfunden! Doe je mee?
Investeer in de nieuwe B737NG-simulator van SimFlying!
Je kan SimFlying helpen door mee te investeren via de gelanceerde crowdfundingcampagne. Leen geld en ontvang het binnen 5 jaar terug met mooie kortingen, of koop alvast een tegoedbon voor de nieuwe simulator.