Het kabinet heeft 20 miljoen uitgetrokken om de marechaussee structureel te versterken, zo bleek vandaag uit de voorjaarsnota. Daardoor kan er meer personeel aangenomen worden.
Eerder werden al voor deze zomer 135 marechaussees aangetrokken. Dat was in eerste instantie tijdelijk, maar hun baan wordt nu permanent. Daarnaast komt er nog 65 man extra bij.
De nieuwe personeelsleden zijn hard nodig, want de rijen op Schiphol bij de paspoortcontrole zijn lang. Door de capaciteitsuitbreiding kan de doorstroming op de luchthaven verbeterd worden.
Bovendien kan met het extra geld de werkdruk verlicht worden.
Knelpunten
Overigens zullen de nieuwe marechaussees niet alleen op Schiphol ingezet worden, maar ook op enkele andere knelpunten in de grensbewaking, zoals bij zeehavens.