De Australische politie heeft een terroristische aanslag op een vliegtuig voorkomen. Dit meldt premier Turnbull zondag. De terrorisme-eenheid is zaterdag vijf woningen in buitenwijken van Sydney binnengevallen.
Explosieven
Er zijn volgens de premier vier terreurverdachten aangehouden bij de huiszoekingen. Het zou volgens de politie gaan om geradicaliseerde moslims. Zij waren van plan met zelfgemaakte explosieven een vliegtuig op te blazen. De politie kon niet zeggen waar de aanslag gepland was.
Maatregelen
Op Australische luchthavens zijn de veiligheidsmaatregelen aangescherpt. De wachttijden op de vliegvelden lopen hierdoor naar verwachting op. Passagiers wordt opgeroepen zo min mogelijk bagage mee te nemen.
"The number one priority of my Government, and my commitment to the Australian people, is to keep them safe." pic.twitter.com/N3SppfDQgf
— The PMO (@thepmo) July 30, 2017