Vanaf 27 oktober stopt CityJet met de route tussen Antwerpen Airport en London City. Dat zegt de ceo van Antwerpen Airport tegen persbureau Belga. De luchthaven is in gesprek met twee andere partijen om de route over te nemen.
Historisch
De ceo noemt het een historische route. “Sinds 1993 worden de luchthavens met elkaar verbonden. Eerst door VLM, later door CityJet. Op de hoogtijdagen vloog VLM tot acht keer per dag. “Nu waren er zeventien rotaties per week; per jaar goed voor 35.000 tot 40.000 passagiers”, aldus de ceo.
Roer om
Begin dit jaar ging het roer om bij CityJet. Gestaag worden de lijndiensten afgestoten en richt de maatschappij zich op wetlease. In februari werd bekend dat de routes naar Parijs en Nantes worden opgegeven. Een maand later werd bekend dat de route naar Rotterdam ook sneuvelde, per 30 april. Amsterdam kreeg minder toestellen per dag. Inmiddels zijn alle vluchten naar Amsterdam overgenomen door KLM. Nu verdwijnt dus ook Antwerpen van de routekaart. Alleen op Dublin vliegt de maatschappij nog het hele jaar. Daarnaast zijn er nog enkele seizoensroutes naar plaatsen rond de Middellandse Zee.
De meeste Avro RJ-85’s worden gehuurd door Air France-KLM. Een aantal Superjets vliegen voor Brussels Airlines.
Unieke kans: win een proefles elektrisch vliegen!
Kom op 5 april langs bij E-Flight Academy op Teuge Airport en maak kans op een proefles elektrisch vliegen.
