Het Nederlandse luchtruim is niet geschikt voor de inpassing van het nieuwe Lelystad Airport. Dat is het kritische oordeel van de Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL) in 2009. Tv-programma Zembla wist een niet eerder openbaar gemaakt rapport in te zien.
Te klein
De LVNL spreekt in het rapport van de noodzaak om het luchtruim opnieuw in te delen voor de uitbreiding van Lelystad. De beschikbare ruimte was volgens de instantie te klein om toekomstig vliegverkeer van en naar de luchthaven “onbelemmerd, punctueel en betrouwbaar af te kunnen handelen.”
Geheimzinnigs
Het rapport is in opdracht van overlegorgaan Alderstafel Lelystad samengesteld. Volgens de makers van het tv-programma was het sinds de publicatie in juli 2009 jarenlang onvindbaar. Volgens secretaris Johan Weggeman van de Alderstafel tegenover de Stentor is er niks geheimzinnigs aan het rapport. “Het is gewoon bij ons op te vragen. Het staat niet op onze site omdat het gedateerd is.”
Knelpunt
De inpassing van Lelystad werd al van begin af aan gezien als knelpunt. Daarom is LVNL volgens Weggeman gevraagd een rapport te maken. Hieruit is gebleken dat een herindeling van het luchtruim nodig is, zoals werd vastgesteld in de luchtruimvisie van het kabinet uit 2014. LVNL spreekt in het rapport geen negatief advies uit over de uitbreiding van Lelystad, maar ziet wel knelpunten.