Schiphol breidt lang-parkeergarage P3 uit. Medio 2018 komen er ongeveer 2.500 parkeerplekken bij. Dat zegt een woordvoerder van de luchthaven tegen Up in the Sky.
Plekken
P3 bestaat uit onoverdekte plekken en plekken in de garage. Deze laatste wordt uitgebreid. Er komen ongeveer 2.500 plekken bij. Dit gaat ten koste van de onoverdekte plekken. Schiphol verwacht er zo’n 700 op te moeten offeren voor de garage. In totaal betekent dat dus 1.800 extra plekken. Nu kan P3 ongeveer 13.000 auto’s herbergen.
Vakantie
P3 is er voor de langparkeerders, met name de vakantiegangers dus. Het terrein is bedoeld voor parkeren vanaf drie dagen. Acht dagen parkeren kost (vanaf) 57,50 euro voor een onoverdekte plek en 70 euro voor parkeren in de garage. De huidige garage op het P3-terrein ging in april 2016 open.
Sloop
Schiphol sloopt vanaf 1 november zo’n 3.000 parkeerplekken in de buurt van de vertrekhal om zo ruimte te maken voor de nieuwe terminal. Deze plekken moeten elders terugkomen. Er is een nieuwe valet-dienst gekomen en er komt dus een grotere P3. Daarnaast worden de prijzen van terminalparkeren tot 12 procent verhoogd en komt er een ontmoedigingstarief voor langer dan 48 uur parkeren. De veranderingen staan hier op een rij.