De vakbonden FNV, CNV en De Unie dreigen met acties in de KLM Crown Lounges op Schiphol. De bonden eisen dat ruim dertig hospitality agents in dienst blijven bij de maatschappij en hebben hiervoor een ultimatum gesteld.
Vertrekken
KLM is van plan de catering in de lounges op Schiphol uit te besteden aan Vermaat groep. Medewerkers in de lounges moeten hiervoor vertrekken bij KLM, om vervolgens bij Vermaat in dienst te treden. Volgens de bonden heeft KLM het negatieve advies van de ondernemingsraad naast zich neergelegd.
Voorwaarden
Leden van de vakbonden hebben de voorkeur geuit om in dienst te blijven bij KLM, en door Vermaat gedetacheerd te worden. Deze optie is qua arbeidsvoorwaarden aantrekkelijker voor het personeel. Volgens Jan van den Brink van FNV Luchtvaart is het ook eenvoudiger. “Met die constructie wordt bovendien veel rompslomp met het omrekenen van bedragen en het vergelijken van lonen voorkomen. De verschillen in arbeidsvoorwaarden tussen de KLM-cao en de horeca-cao zijn enorm groot. KLM geeft aan deels te willen compenseren, maar daarvoor moet er heel veel gerekend worden.” Bij detachering wordt werknemers ook een pensioenbreuk bespaard, aldus FNV.
Acties
Het door de bonden voorgestelde compromis om ten minste voor een bepaalde periode te detacheren was voor KLM onbespreekbaar. KLM krijgt nu tot 6 november vóór middernacht om in te gaan op de eis. Anders volgen mogelijk acties.
De nieuwe Bose A30-pilotenheadset: beter dan ooit?
Bestel nu in de webshop van Bose Aviation!

