Een Zimbabwaanse familie woont noodgedwongen al twee maanden op de grootste luchthaven van Bangkok, zo meldt persbureau AFP. De familie mag Thailand niet in en kan ook nergens anders heen.
De Zimbabwanen, vier volwassenen en vier kinderen, vluchtten in mei uit hun vaderland omdat ze zich daar – naar eigen zeggen – niet langer veilig voelden. Via Thailand probeerden ze naar Spanje te gaan.
Toen de familieleden in oktober eindelijk aan boord van hun Ukrainian Airlines-vlucht naar Spanje wilden stappen, werden ze echter niet toegelaten door de maatschappij omdat ze geen Spaanse visa hadden.
Aangezien ze al langer dan drie maanden in Thailand verbleven, was hun visum-on-arrival voor dat land ook niet meer geldig. Daardoor kunnen ze de luchthaven niet meer uit.
Geen oplossing
Thailand wil geen asielzoekers opvangen en Spanje wil de familie ook niet hebben. Aangezien de Zimbabwanen niet meer terug naar hun land willen, zitten ze vast met voorlopig geen oplossing in zicht.