De datum is bekend, Up stopt in oktober. De low(er) cost-airline van het Israelische El Al heeft dan vijf jaar bestaan. El Al ziet geen toekomst voor de dochteronderneming en trekt de stekker eruit.
Berlijn
Up werd aangekondigd op 26 november 2013. Up voerde de eerste vluchten uit in maart 2014. De dochter voerde vluchten uit naar Boedapest, Berlijn, Lacarna (Cyprus) Kiev en Praag. Hiervoor werden vier Boeing 737-800’s uit El Al’s vloot gehaald en bij Up geplaatst.
Moeder
In januari kondigde El Al dat het over was met Up. Tot en met 14 oktober worden er vluchten uitgevoerd. Daarna neemt El Al de routes weer voor haar rekening. De moedermaatschappij voert een nieuwe tariefstructuur in om klanten binnenboord te houden.
Vernieuwde 737
De structuur is vergelijkbaar met die van bijvoorbeeld KLM. Er komt een Lite, Classic en Flex tarief. Bij Lite is geen koffer of stoelreservering in de prijs inbegrepen. Tevens krijgt de gehele vloot van 737’s een nieuw interieur. Dit moet in 2019 gereed zijn.
El Al vliegt elf keer per week op Amsterdam, vanaf Tel Aviv. Doorgaans wordt een 737-900 ingezet en soms een 737-800.