AirBaltic moest snel beslissen om een bestelling bij Bombardier te plaatsen voor de CS300. De Letse maatschappij was bang dat als Airbus officieel meewerkt aan de CS300, de verkopen explosief zullen stijgen en zij de leverdata voor de vliegtuigen kwijt zijn, zo vertelt airBaltic topman Martin Gauss aan Reuters.
2019
Gauss vertelt dat de beslissing om 30 Bombardier CS300’s te kopen, en nog een koopoptie op nog eens 30 CS300’s te nemen snel moest gebeuren. “We hadden kunnen wachten, maar we waren van mening dat we ze beter nu konden kopen om deze leveringsdata vast te leggen, niet om het risico te nemen dat na de overname iemand anders ze inneemt. Dat was voor ons de rationele beslissing om te zeggen we doen het nu, want we hebben de eerste 2 toestellen aan het einde van 2019 nodig.”
Airbus
Airbus nam in oktober 2017 een groot belang in het CSeries programma. Dat betekende voor Bombardier een grote opsteker. De Canadese vliegtuigbouwer had lange tijd problemen om het nieuwe toestel te lanceren. De eerste vlucht werd een aantal jaar uitgesteld.
Leveringen
“Als Airbus in de toekomst meer toestellen verkoopt, dan hadden ze misschien de slots die we nu voor onszelf hebben vastgelegd willen verkopen”, aldus Gauss, verwijzend naar de verwachte stijging van bestellingen zodra de overname is voltooid.
Naam
Het enige waar airBaltic nog op moet wachten is de naam van het vliegtuig. Nu heet het nog de CS300, maar als Airbus inspringt wordt de naam veranderd. Wat die naam gaat worden is nog niet bekend, maar als mogelijke naam wordt de A200-serie genoemd. De eigen toestellen van Airbus lopen van A300 tot A380.
Stickers
“Ik heb geen idee hoe ons vliegtuig volgende week wordt genoemd. Ze zeiden dat ze stickers naar Riga zullen sturen om op de toestellen te plakken”, aldus Grauss.