Het is mogelijk dat er in de toekomst betaald moet worden om iemand even af te zetten bij de Kiss & Ride op Schiphol, zo bevestigt de luchthaven naar aanleiding van een bericht daarover in de Telegraaf.
Kosten
“Schiphol wil de luchthaven bereikbaar houden en duurzamer maken. In dat kader overweegt Schiphol om kosten in rekening te brengen voor de Kiss & Ride”, aldus de luchthaven in een reactie.
Passagier
De Kiss & Ride is een plek waar mensen snel een vertrekkende passagier kunnen afzetten. Schiphol: “Het beprijzen van de Kiss & Ride kan mogelijk het gebruik van het openbaar vervoer stimuleren en het autoverkeer van en naar Schiphol verminderen.”
Bedrag
Schiphol houdt nadrukkelijk een slag om de arm of de maatregel daadwerkelijk ooit ingevoerd wordt. “Of het beprijzen plaats gaat vinden, is op dit moment nog niet bekend. Daarom kan de luchthaven nog niets zeggen over het eventuele bedrag dat mensen moeten betalen, hoe zij dat moeten doen en vanaf wanneer dat zou zijn.”