De Duitse vakbond voor het cabinepersoneel van Ryanair, Vereinte Dienstleistungsgewerkschaft (ver.di), start woensdag met onderhandelingen tussen hen en de Ierse prijsvechter, zo melden verschillende Duitse media.
Inkomen
De onderhandelingen zullen vanaf woensdag gaan om een ‘behoorlijk loon’ voor de cabin crew. Op hetzelfde moment zal Ufo, een andere vakbond die cabinepersoneel in Duitsland van Ryanair vertegenwoordigd, met de low cost-maatschappij onderhandelen. Ufo is niet erkend door Ryanair.
Ver.di
De Duitse vakbond ver.di vertegenwoordigt rond de duizend cabinemedewerkers. Los van de loonsverhoging willen zij ook meer sociale zekerheid en onder het Duitse- in plaats van Ierse arbeidsrecht vallen.
Erkenning
Na vele onderhandelingen zijn Ryanair en ver.di in juli tot een samenwerking gekomen waarbij de vakbond alle, in Duitsland gestationeerde, Ryanair-cabinemedewerkers zal vertegenwoordigen. Het is de derde cabinevakbond die door Ryanair wordt erkend, eerder erkende de maatschappij al de Italiaanse en Engelse vakbond.
Unieke kans: win een proefles elektrisch vliegen!
Kom op 5 april langs bij E-Flight Academy op Teuge Airport en maak kans op een proefles elektrisch vliegen.
