De Cubaanse maatschappij start vanaf vandaag drie binnenlandse routes weer op, na de crash in mei dit jaar. Dat meldt de maatschappij.
Binnenlands
Cubana begint met drie binnenlandse routes. Die van Havana naar de oostelijke steden Guantánamo en Baracoa en van Havana naar Camagüey. Laatstgenoemde zal één vlucht per week zien. De andere twee bestemmingen, twee vluchten per week. Op een later moment zal Cubana meer routes aankondigen. De vluchten worden uitgevoerd met een van het Zuid-Afrikaanse Solenta geleasde ATR 72-500.
Grond
De maatschappij zei eerder dat het de binnenlandse routes niet kon uitvoeren omdat het te weinig toestellen had. De Antonovs 158 werden aan de grond gehouden door de regering. Cubaan heeft problemen met onderhoud omdat het niet aan reserveonderdelen kan komen.
Crash
Het leasde toestellen om de routes wel in stand te kunnen houden. Zo eenEen dergelijk geleased toestel crashte op 18 mei, 110 mensen kwamen om.