De Italiaanse regering heeft besloten om de deadline van de terugbetaling van Alitalia tot eind juni uit te stellen, zo meldt die Italiaanse vice-premier Luigi Di Maio.
Deadline
De deadline om het overbruggingskrediet, verstrekt door de Italiaanse overheid aan Alitalia, van 900 miljoen euro terug te betalen is met een half jaar verschoven. De deadline lag op 15 december, maar is nu uitgesteld tot eind juni, zo zei Di Maio afgelopen vrijdag.
Strategisch plan
Daarnaast meldde de vice-premier dat de Italiaanse spoorwegen, ook in handen van de staat, eind januari met een strategisch plan komen om Alitalia weer op de rail te helpen. De ‘Ferrovie dello Stato’ kan dit project niet eigenhandig trekken, dus zoekt het een partner. Zo zijn ze in gesprek met easyJet, dat begin vorige maand een definitief bod op Alitalia had uitgebracht. Ook met Delta Air Lines worden er gesprekken gevoerd. Zo zou easyJet binnen Europa toeristen naar Italië kunnen vliegen en Delta een partner worden op langeafstandsvluchten.
Europa
De Europese Commissie is niet blij met deze gang van zaken. De EC heeft al een onderzoek gestart naar de 900 miljoen euro die luchtvaartmaatschappij Alitalia van de Italiaanse overheid ontvangen heeft. Het onderzoek draait vooral rond de duur van de lening en de terugbetalingstermijn, en juist die termijn heeft Italië nu weer verlengd.
Unieke kans: win een proefles elektrisch vliegen!
Kom op 5 april langs bij E-Flight Academy op Teuge Airport en maak kans op een proefles elektrisch vliegen.
